פארק חבלים

11    8

פארק חבלים- חוויה לגוף ולנפש

סולמות וחבלים

כל מה שצריך בשביל ליהנות מחוויית פארק חבלים, זה לצאת לחיק הטבע, רצוי בסביבה מוצלת ומרובת עצים, צרור חבלים שיתפרסו על אותם עצים בדרכים שונות ובגבהים שונים, וכמובן, אמצעי בטיחות, והנה לכם- פארק חבלים עם שלל אטרקציות כיפיות ויצירתיות, שיפגישו אתכם עם עצמכם, עם היכולות שלכם, עם הטבע ועם חברים שתגלו מחדש.

לאחוז את החבל משני קצותיו

היתרון הגדול בפארק חבלים הוא העובדה שהוא מתאים לכל גיל ולכל מטרה. הוא מתאים ליחידים, קבוצות ומשפחות. בזכות פריסת החבלים המגוונת- בגבהים שונים על צמרות וענפי העצים, ובדרגות קושי שונות, הבאות לידי ביטוי בסידור החבלים ויצירת המכשולים, הגשרים והמבוכים, כל אחד יכול להתחבר לאתגר המתאים עבורו ולנסות לצלוח אותו מתחילתו ועד סופו. האופי הייחודי של הפעילויות בפארק חבלים, מושך אליו קבוצות רבות, כמו: ועדי עובדים, בתי ספר, תנועות נוער וקבוצות חברים פרטיות, שעורכים במקום ימי גיבוש והיכרות. האווירה הספורטיבית, הפעילות האתגרית והמטרה המשותפת מאפשרים לאנשי הקבוצה להשתחרר, להכיר טוב יותר את יתר חברי הקבוצה- שלא במסגרת השגרתית, לעבוד בשיתוף פעולה ולמצוא יחד דרכים להתגברות על המכשולים.

על חבל דק

פארק חבלים מציג בפני הבאים מסלולים שונים שעליהם לעבור. מעבר למאמץ הפיזי, ישנן תכונות רבות שבאות לידי ביטוי ויכולות ליצור חוויה בלתי נשכחת עבור המבקרים. למשל: פחד גבהים ודרכי ההתמודדות איתו, פיתוח חשיבה יצירתית שתאפשר לך למצוא את הדרך הטובה והקלה להגיע לסוף המסלול, שיווי משקל, מוטיבציה וחשיבה חיובית. במסגרת קבוצתית עולים גם נושאים כמו היכולת לשתף פעולה ולעבוד בצוות למען מטרה משותפת, פיתוח יכולת הקשבה לאחר וקבלת דעותיו, הסתגלות לתנאי שטח, רוח ספורטיבית וחברותיות. ככל שהאינטראקציה בין חברי הקבוצה תהיה הרמונית, כך תגדל ההנאה מהפעילויות, תגבר האפקטיביות בביצוען ויגדל מספר ההצלחות במשימות.

פארק חבלים- מגוון אפשרויות

איך עושים את זה? אז כמו שציינו בהתחלה, החומרים הדרושים הם חיק הטבע וחבלים. ישנן לא מעט חברות המציעות פעילויות פארק חבלים, כך שפנייה אליהן תעביר את האחריות מכם לחברה שתדאג לכל הפרטים מא' ועד ת'. תהיה באפשרותכם לבחור את מקום הפעילות בעצמכם, או לסמוך על החברה המארגנת שתתחשב בצרכים ספציפיים שלכם. אפשרות נוספת, היא להגיע לפארק חבלים מסודר ופעיל. פארקים כאלה פזורים במקומות שונים ברחבי הארץ, ולכם נותר רק להגיע מצויידים במצב רוח טוב ולהפעיל את שרירי הגוף והמוח.